Emisionet

Opinion/ Opozita në protestë, po më pas?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:09 - 09/07/19 |
el ida

Mbrëmjen e së hënës në programin “Opinion” u diskutua lidhur me protestën e 10-të kombëtare të opozitës si dhe aksioni që do të ndiqet më pas prej tyre.

Në një lidhje direkte, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha sinjale që mund të ketë bisedime me kryeministrin Rama, teksa shtoi se këto bisedime duhen kryer jo për të zgjidhur krizën por për të ndryshuar sistemin. Megjithatë ajo theksoi se nuk do të ketë bisedime pa u dënuar grabitësit e zgjedhjeve.

Të ftuar për të diskutuar lidhur me temën ishin Anila Basha, Lorenc Vangjeli, Mustafa Nano, Artan Hoxha, Mark Marku, dhe Prec Zogaj, sipas të cilëve dialogu do të ishte një zgjidhje por nuk besonin se mund të arrihej nga kjo klasë politike.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas