Emisionet

Opinion/ Vrasje makabër, drogë dhe xhelozi!


               Publikuar në : 11:50 - 14/01/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e 13 shkurtit në programin “Opinion” janë trajtuar dy nga vrasjet që tronditën vendin këtë fillim viti, ajo e 52-vjeçares, Drita Saliaj në Mallakastër nga nipi dhe dy miq të tij si dhe vrasja e Enkeleda Çapokut në Paskuqan nga kunati i saj.

Të dyja vrasjet makabre kanë në thelb krimin në familje, a po rritet ky fenomen në vend, çfarë ka ndodhur natën e vrasjeve, çfarë kanë dëshmuar autorët, çfarë efekti po sjellin lëndër narkotike ishin disa nga çështjet që u trajtuan nga Armand Bajrami, Ermaj Vija, Denata Toçe, Preç Zogaj, Mira Kazhani dhe Spartak Koka.

Në pjesën e tretë u shfaq një material për vendimin e Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen e ngritur për Lulzim Bashën, Arben Ristanin dhe Ilir Dervishin për të ashtuquajturin “lobimi rus”.

Video e plotë në emisionin e mëposhtëm:


Pas