Emisionet

Opinion/ Kush po i vret gratë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 05/02/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion” u trajtua tema e dhunës dhe vrasjes së grave. Vetëm në muajin e fundit janë shënuar dy raste vrasjesh të grave, ndërsa në viti që lamë pas ishte i mbushur  me histori të tilla.

Është kthyer në një nga fenomenet e shoqërisë shqiptare. Të ftuar në studio për të folur rreth temës ishin psikologia Valentina Telhaj, aktivistja Françeska Muço, gazetarja Glidona Daci, pastori Akil Pano, gazetari Blendi Salaj dhe gazetarja Evis Ahmeti./Opinion.al/

Pas