Emisionet

“Opinion”/ Kush i fitoi dhe humbi zgjedhjet në Shqipëri?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:24 - 24/03/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën në emsionin “Opinion” mbi temën “Kush i fitoi dhe humbi zgjedhjet ne Shqiperi?”

Teksa i është kushtuar një rëndësi e veçatë faktit se çfarë kanë ndodhur me zgjedhjet elektorale në të gjithë periudhën e pluralizmit.

Një tjetër çështje që është ndarë me teleshikuesit nga Blendi Fevziu është dhe shembja e maternitetit ‘Geraldinë’ për tu rindërtuar i ri.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temën e zgjedhjeve, me gazetarin Blendi Fevziun kanë qenë të ftuar:

  1. Jonila Godole
  2. Lorenc Vangjeli
  3. Preç Zogaj
  4. Lorenc Vangjeli

 

Ndërkohë që në pjesën e tretë të emisionit është diskutuar për fushatën e regjistrimit të popullsisë që është duke ndodhur në Maqedoninë e Veriut.

I ftuar në studio dhe i intervistuar nga gazetari Fevziu ka qenë Artan Grubi./Opinion.al

Pas