Rajoni

Koronavirusi/ 67 viktima në 24 orët e fundit në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 24/03/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore helene deklarojnë se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 67 persona, ndërsa janë regjistruar 3,062 raste të reja.

Ndërkohë në spitale vijon që të jetë i qëndrueshëm numri i pacientëve të shtruar dhe i pacientëve në gjendje të rëndë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 245,405 mes të cilëve kanë humbur jetën 7 649 persona.

Pas