Bota

COVID-19 në Itali, 460 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 24/03/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave nga COVID-19 në Itali. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 21267 raste të reja dhe kanë humbur jetën 460 pacientë.

Ndërkohë gjatë orëve të fundit bëhet me dije se betejën me koronavirusin e kanë fituar 20 132 qytetarë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Itali ka shkuar në 3,440,862 mes të cilëve kanë humbur jetën 106,339 persona./ Opinion.al

Pas