Emisionet

Opinion/ Kush do të përfaqësojë PD në zgjedhje?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:14 - 02/11/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” të së martës ( 1 nëntor 2022) u diskutua për temën “Kush do të përfaqësojë PD në zgjedhje?”

Për rreth 1 orë e 34 minuta në emisionin “Opinion” u fol për zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike, ku grupimi i Enkelejd Alibeaj deklaroi se nuk do bashkëpunojë me kryedemokratin Sali Berisha për të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e 14 majit të vitit 2023.

Disa pika për të cilat u diskutua në emision ishin se, çfarë po ndodh në PD, nga kush do të përfaqësohet Partia Demokratike në zgjedhje dhe nëse ka mundësi të përsëritet skenari i 6 marsit të këtij viti.

Po ashtu, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve përmes një reagimi për emisionin “Opinion” sqaroi se cila është procedura e regjistrimit të partive politike.

Të ftuar në studio:

  1. Fitim Zekthi
  2. Artan Hoxha
  3. Enton Abilekaj
  4. Mirela Milori
  5. Mark Marku

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Ervin Salianji
  2. Edi Paloka
  3. Kreshnik Çollaku

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

 

 

Pas