Aktualitet

“Opinion” Gazetari Collaku/Ja lista e heroinës shqiptare të kapur në Turqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:30 - 11/11/15 |
b.f

Gazetari Basir Çollaku, ka bërë një tjetër akuzë të fortë në emisionin “Opinion”. Gazetari ka publikuar një dokument të siguruar nga policia turke ku janë të shënuar emrat e 9 personave të arrestuar të cilët në total ishin kapur me 120 kilogram heroinë si edhe targat e makinave me të cilët ata lëviznin vinin nga Turqia në drejtim të Shqipërisë ku ishin të ngarkuar me lëndën narkotike. Dokument i cili do të bëhet publike në Opinion.al gjatë ditës së sotme.

KOMENTO (5)

Shkruaj nje koment

  1. Mire ky inspektori po ai polici? Ore jeni ne terezi juve? Po a thu se jetoni ne Danimarke qe veshtire te besohet? A mjere ky vend ca delesh ka,. jo tu ve taxa po tu marri dhe shpirtin dhe prape sdo ndiheni. POpull idiot

  2. Dhe ju nuk i shpetoni pergjumesis qe ka i gjithe populli une, dhe shani gazetarin Collaku se nuk qenkan te verteta ato qe thote? Dhe une jan nenpunes prej 30 vjetesh por nuk kam makine,vile,para ne banke,pasuri te pa tundeshme e te tjera, Mund te me thoni nje nenpunes qe ka 2-3 vjete ku e gjen nje makin 50-80 mije ero, nje vile 150 mije ero apo te tjera? Merruni me ujkun jo me gjurmet? nuk dua te mbroj Collakun por te vertetat qe jane te hidhura

  3. Ky Basir Çollaku duket prej te koka deri te këmbët që është BLU, dhe bën avokatin e atyre të intervistuarve të tij, për të cilat në fakt ka një prapavijë. Si mund të akuzosh se i ka fajin dogana e shtetit Shqiptar për dikë që është kapur në kufirin turk, me të cilin shtet Shqipëria nuk ka pikë doganore, personat mund të kenë ngarkuar mallin në shtete tjera Maqedoni, Shqipëri. Më vjen shumë keq për politikën e ulët që bën kjo opozitë.

  4. O Bledi car jane keto budallalleqe qe pranon te programi jot, shume gje e ulet. megjithse ne mund ta dime se car korrupsioni behet me plerat e doganes…… ku jane faktet? E dyta >> c’lidhje ka raportimi qe ka mare Collaku nga Turku me doganen shqiptare??? …. pse se jam une shqiptar jashte shetit dhe merem me pislleqe e ka fajin shteti shqiptar……. shume gje e ulet…… nuk ja vlen as ta publiskosh nje gje te tille pa le te besh debat…. komplet gjerat ne emisionin mbreme jane shume bosh dhe me baze ZERO….

    Kjo qeveri ka 2 vjet ne pushtet, car ga bere per popullin se spo shofim ndonje fakt, ka ritur taksat, dritat, ulje pensionesh, papunsi ne maksimum, krimet po shtohen dita dites ne vend, njerzit jane te tmeruar dhe nuk guxojne te shprehen mendimin e tyre se te fusin ne burg ose te deklaroje i kerkuar nga prekuroria per shkelje ligji……. ku jane te mirat, ku jane ndyshimet dhe premtimet e qeverise RAMA.

    Flitet te bejne nje kushtetut e pa varur nga parlamenti si e ka amerika!!!! do ishte gje shume e mire per politiken shqiptare po me ke? kush do vihet ne ato karige, te njejtet plera……ne parlament shumica jane derra, te shtojme dhe ca……

Pas