Emisionet

Opinion/Fushata e Lulzim Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:40 - 18/09/20 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka qenë i ftuar mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion”, në një intervistë përballë gazetarit Blendi Fevziu. Kryetari i PD ka folur për raportet mes mazhorancës dhe opozitës, për raportet mes aleatëve të opozitës së bashkuar, mënyrën se si PD do të shkojë në zgjedhje dhe programin e Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 Prillit.

Basha tha se qeveria e tij do të punojë për krijimin e shtresës së mesme, do të rikthejë taksën e sheshtë, ndërkohë që për biznesin e vogël do të ketë një taksim vetëm 0.5%, pa taksa vendore.

Më pas gazetarët Baton Haxhiu, Andi Bejtja, Armand Shkullaku dhe ekonomistja Mira Pogaçi kanë diskutuar mbi platformën e parashtruar nga Lulzim Basha.

Në pjesën e tretë të emisionit,  është diskutuar mbi kërkesat e naftëtarëve të Ballshit, përmes një lidhjeje me kreun e sindikatës Sokol Dautaj./Opinion.al

Pas