Emisionet

Opinion/ E drejtë apo e gabuar, kritikat e Ramës për Europën?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 28/06/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të hënën (27 Qershor 2022) në emisionin “Opinion” për temën: E drejtë apo e gabuar, kritikat e Ramës për Europën ?

Emisioni “Opinion” është fokusuar te deklaratat e kryeministrit, Edi Rama dhe intervistat tij të dhëna për France 24 dhe Corrire della Sera, në të cilat është treguar mjaft kritik, pas samitit të Brukselit për Ballkanin Perëndimor, ku u vendos të mos hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Çfarë po ndodh në raportet midis Ramës dhe Bashkimit Europian?A ka të drejtë Rama në kritikat e tij për Europën dhe pse Rama po kthen në vëmendje jo vetëm në Shqipëri por edhe në Europë Ballkanin e Hapur? Këto pyetje janë diskutuar në emisionin “Opinion”.

Të ftuar në studio me gazetarin Blendi Fevzi:

  1.  Artan Hoxha
  2. Agim Nesho
  3. Julian Zyla
  4. Baton Haxhiu

Në pjesën e tretë, emisioni “Opinion” është fokusuar sërish tek problematika e turizmit në plazhet shqiptare, konkretisht në problemet me mushkonjat dhe pse nuk janë dezinsektuar këto plazhe.

 

Pas