Kronikë

Humbi kontrollin e makinës dhe ra në lumë, nënë e bir humbën jetën nga mbytjaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:57 - 28/06/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me aksidentin e ndodhur ditën e djeshme, ku nënë e bir humbën jetën pasi ranë nga ura në lumin Osum.

Sipas tvklan.al, 25-vjeçarja Klaudia Xhaferaj kishte vetëm 20 ditë që kishte marrë lejen e drejtimit.

Mësohet se aksidenti është shkaktuar si pasojë e humbjes së kontrollit nga ana e drejtueses së mjetit dhe paaftësia e saj për të manovruar.

Ashtu siç u pa edhe në video, 25-vjeçarja ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga, duke çarë kangjellat e urës e rënë në ujin e lumit Osum.

Paraprakisht, sipas ekspertizës mjeko ligjore vdekja e nënës dhe 6-vjeçarit është shkaktuar nga mbytja, si pasojë e qëndrimit të gjatë në ujë.

Pas