Emisionet

Opinion/ Duka-Veliaj, përgjime dhe akuzaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:29 - 25/01/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të hënën (24 Janar) në emisionin “Opinion”,  mbi temën “Duka-Veliaj, përgjime dhe akuza”.

“Opinion” është fokusuar te përplasjet e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka dhe kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Debati mes tyre është intensifikuar pas një përgjimi të publikuar nga FSHF të një takimi të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, me anëtarë të Shoqatës Rajonale të Tiranës ku ka denoncuar presionin që është bërë në këtë mbledhje për të votuar kandidatin Eduard Prodani, duke përdorur edhe fjalor banal nga ana e kryetarit të Bashkisë.

Po ashtu në “Opinion” është folur edhe për vendosjen e një sasie tritoli në banesën e kreut të FSHF, Armand Duka.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë kanë qenë:

Aldi Topçiu,

Arbian Mazniku

Lidhje direkte:

Edlira Gjoni

Armand Duka

Linjë telefonike

Klodiana Lala

Lidhje skype

Enkelejda Arapi

Pas