Emisionet

“Opinion”/ Çfarë thonë sondazhet?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:12 - 28/01/21 |
Semiljana Azizi

Janë diskutuar mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion” të gjitha sondazhet që kanë bërë media të ndryshme lidhur me zgjedhjet elektorale të cilat pritet të mbahen në 25 prill.  (27 Janar 2021)

Konkretisht janë diskutuar sondazhet e hapura nga media si:

  1. Ora News
  2. EuroNews
  3. Syri TV
  4. ABCNews
  5. Report TV

Të ftuar në studio për të diskutuar mbi temën e sondazheve kanë qenë:

  •  Baton Haxhiu
  •  Artan Hoxha
  •  Preç Zogaj
  • Aranita Brahaj

Kurse në lidhje të drejtëpërdrejtë ishte:

  •  Endri Shabani

Ndërkaq, në krye të emisionit gazetari Blendi Fevziu ka patur një lidhje të drejtëpërdrejtë me kreun e Urgjencës Skënder Brataj për infektimin e mjekut infeksionist Pëllumb Pipero, dy javë pas marrjes së vaksinës antiCOVID.

Në pjesën e tretë është transmetuar një material i shkurtër për ndryshimin e pronësisë së Aeroportit të Rinasit dhe për masat e marra atje./ Opinion.al

Pas