Emisionet

Opinion/ Çfarë i kërkon Rama SPAK-ut për Metën e Berishën?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:04 - 13/05/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjten (12 Maj 2022) në emisionin “Opinion” për temën: “Çfarë i kërkon Rama SPAK-ut për Metën e Berishën?”

“Opinion” është fokusuar te tema që ka dominuar gjithë javën lidhur me përplasjet midis mazhorancës dhe opozitës për SPAK-un dhe aksionet e ndërrmara prej tij. Kryeministri Rama në një konferencë me ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja,  i kërkoi SPAK-ut të hetojë ish-kryeministrin Berisha, presidentin Ilir Meta dhe aferat para kohës që PS të vinte në pushtet.

Po ashtu në “Opinion” është folur edhe për rrëzimin nga Parlamenti Shqiptar të rezolutës së Srebrenicës.

Të ftuar në studio për të folur për këto çështje:

Taulant Balla

Baton Haxhiu

Julian Zyla

Mark Marku

Enton Abilekaj

Artan Hoxha

Lidhje direkte

Bekim Blakaj

Artan Hoxha

Tritan Shehu

Në pjesën e tretë të emisionit “Opinion” është transmetuar një material që lidhet më një nga fenomenet më të prekshëm të Shqipërisë në vitet e fundit. 1200 mjekë dhe rreth 4800 infermierë, fizioterapistë, laborantë dhe punonjës mjekësor janë regjistruar për konvertimin e dokumentave në Gjermani.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

Pas