Emisionet

Opinion/ Arratisjet më të bujshme nga burgjetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:12 - 24/11/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën (23 nëntor)  në emisionin “Opinion” mbi temën “Arratisjet më të bujshme nga burgjet”.

Emisioni “ Opinion” është fokusuar te arratisjet më të bujshme duke hedhur një shikim më herët në kohë. Një nga arratisjet më të famshme që është diskutuar, është ajo është e një shqiptari nga Ballshi, Alket Rizai, i cili ndodhej i burgosur në Greqi dhe morri vëmendjen mediatike për dy arratisjet spektakolare nga burgu grek, një nga të cilat me helikopter.

Të ftuar në studio për të folur për këtë temë:

Artan Hoxha,

Femi Sufaj,

Klodiana Lala,

Erzen Breçani,

Ervin Karamuço

Në pjesën e tretë të “Opinion” është transmetuar një histori e rrallë e një shqiptari i quajtur Aqif Selimi, i burgosur politik, i arrestuar në 1945 në Gjirokastër, kur ishte partizan pasi kishte parë në ëndërr kolonelin britanik Palmer dhe ëndrrën ia kishte treguar shokut të tij. Ai u arratis nga burgu në Gjirokastër dhe më pas ka tentuar arratisjen edhe dy herë të tjera.

 

Pas