Emisionet

Opinion/ Arena e historisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:16 - 23/07/19 |
xhu lia

Mbrëmjen e së hënës emisioni ‘Opinion’ me drejtues Blendi Fevziun ka patur në fokus një dokumentar të vitit 1992 të realizuar nga një televizion prestigjioz gjerman lidhur me Shqipërinë pas periudhës komuniste.

Në të është dokumentuar  vendi më i mbyllur i botës krahasuar me Korenë e Veriut e ditëve të sotme.

Dokumentari titullohet  “Arena e historisë” dhe në të janë intervistuar edhe personazhe të njohur të ditëve të sotme si Sali Berisha, Fatos Lubonja, Dritëro Agolli  etj.

Në të pasqyrohen fillesat e demokracisë në Shqipëri, ku kishte fituar Partia Demokratike dhe Sali Berisha sapo ishte zgjedhur President i vendit./Opinion.al/

Pas