Emisionet

Opinion/ 3 kandidatët e PD për Tiranën! Një italiane që skijon për Shqipërinë!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 04/11/22 |
Opi Nion

Në emisionin e së enjtes mbrëma (3 nëntor 2022) u diskutua për dy tema, “3 kandidatët e PD për Tiranën” dhe “Një italiane që skijon për Shqipërinë!”.

Në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit ishin të ftuar tre kandidatët për Primaret e Tiranës të Partisë Demokratike.

Të ftuar në emision ata kanë shpjeguar arsyet e kandidimit në primaret e Partisë Demokratike, që do të çojnë më pas në emrin e kandidatit për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Po ashtu, kandidati për Primaret e Tiranës të Partisë Demokatike, Gerti Bogdani është vënë para pyetjes se çfarë fshihet pas fotos së tij në Zimbabve me njërin nga pronarët e inceneratorëve.

Ndërkohë, deputeti Belind Këlliçi ka sqaruar deklaratën dhe kontekstin për banorët e ardhur në Tiranë nga qytetet e tjera.

Ndërsa, mjeku Ilir Alimehmeti duke folur për urbanizimin e Tiranës dhe ndërtimin e kullave,  u shpreh se ai do të mbështesë vendosjen e referendumit dhe pyetjes së banorëve nëse janë dakord.

Të ftuar në studio:

  1. Belind Këlliçi
  2. Gerti Bogdani
  3. Ilir Alimehmeti
  4. Mentor Kikia
  5. Alba Alishani

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Ervis Iljazaj
  2. Preç Zogaj

Në pjesën e tretë, në historitë e së enjtes në “Opinion” u transmetua një intervistë me dy italiane nënë e bijë, Daniela Ceccarell dhe Lara Colturi.

Lara Colturi, një italiane që skijon për Shqipërinë dhe jo për Kombëtaren Italiane, nëna e saj tregoi arsyet e këtij vendimi.

Të ftuar në studio:

  1. Daniela Ceccarell
  2. Lara Colturi

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

 

Pas