Emisionet

Opinion 22 shtator, intervistë me kryeministrin Edi RamaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:26 - 23/09/22 |
Opi Nion

Në emisionin e mbrëmjes së enjte (22 shtator 2022) për 1 orë e 30 minuta ka qenë i ftuar kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Gazetari Blendi Fevziu e zhvilloi intervistën me kryeministrin nga selia e Kombeve të Bashkuara në New York, ku Rama ndodhet në kuadër të sesionit të 77-të të Asamblesë së Përgjithëshme të OKB-së.

Gjatë intervistës, kreu i qeverisë u pyet për lobimin rus të Partisë Demokratike, sulmet kibernetike, për marrëdhënien me presidentin serb Aleksandër Vuçiç, shkarkimin e Gledis Nanos nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, si dhe për zhdukjen e Ervis Martinajt.

Ndërkohë, në pjesën e tretë të emisionit, në historitë e të enjtes në Opinion, u fol për historinë e prodhimit të energjisë elektrike përmes paneleve diellore.

Për më tepër mund të ndiqni emisionin e plotë në linkun e mëposhtëm.

Pas