Kronikë

Operacioni“Xhamlliku”,arrest shtëpie për shoferin që nuk i ndaloi policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:22 - 30/07/21 |
Opi Nion

Gjykata e Tiranës ka dhënë ditën e sotme masat e sigurisë për 5 të arrestuarit e operacionit “Xhamlliku”.

Edhe pse Prokuroria kishte kërkuar vlerësimin e ligjshëm të arrestit në flagrancë të 5 shtetasve, Gjykata vendosi arrest shtëpie për drejtuesin e Benz-it që nuk iu bind efektivëve të policisë, 26-vjeçari Gazmir Cani.

Ndërkohë që Gentian Kore, 47 vjeç, Erjon Prengaj, 32 vjeç, Altin Gega, 28 vjeç, Taulant Çoku, 34 vjeç, do të qëndrojnë në burg. Bëhet me dije se ata janë akuzuar për prodhim dhe shitje narkotikësh, kryer në bashkëpunim.

Kujtojmë se gjatë operacionit janë sekuestruar 1.1 kg kokainë./Opinion.al

Pas