Kronikë

Operacioni “Shpirti”/Burg për 28 të arrestuarit,Maksin Sota arrest shtëpie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:40 - 29/07/21 |
Opi Nion

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi ditën e sotme masat e GJKKO për të arrestuarit në kuadër të operacionit “Shpirti”.

Mësohet se për 28 të pandehurit është lënë në fuqi masa e sigurisë “Arrest në burg” ndërsa për 4 të tjerë përfshirë dhe prokurorin Maksin Sota është lënë masa e sigurisë “Arrest shtëpie”.

Me arrest në burg
Aleks Memaj, Jovan Memaj, Aleksandër Neço, Shkëlzen Kamberi, Benard Tahiraj, Mereglen Çaçi, Erind Hysomenaj, Klajdi Ademi, Toni Kushi, Erion Hoxhara, Çezar Gjomemo, Sajmir Kurti drejtor i zyrës së Punës në Kavajës, Malton Lleshi, Shkëlzen Daçi, Eltion Bregasi, Paul (Agustin) Deda në arrati shoqërues i ministrit të Brendshëm të kohës Sajmir Tahiri, Hekuran Marku në arrati shoqërues i ministrit të Brendsëhëm të kohës Sajmir Tahiri, Hamid Seferi, Leonidha Sejdiaj, Ilir Gaba, Geri Zylyftari, Erlind Zylyftari, Artan Zylyftari Festim Lela, Ish-oficeri i policisë i proceduar më parë  për trafik narkotikësh

Arrest Shtëpie
Luan Zylyftari,  Artur Krasniqi punonjës i policisë së Kavajës, Ilirjan Balla shefi i sektorit kundër trafiqeve në Policinë e Shtetit, Maksim Sota (Prokurori i Vlorës)./Opinion.al

Pas