Aktualitet

Operacioni “Plumbi i artë”, momenti i arrestimit të bashkëpunëtorëve të Dumanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 22/05/22 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka publikuar pamje të operacioneve të kryera në një javë, ndër të cilat dhe ato të operacionit “Plumbi i artë” i realizuar nga Policia e Shtetit pak ditë më parë pas dëshmisë të Nuredin Dumanit. Ky operacion thekson policia është ende në vijim.

Ndërkohë në videon e publikuar shfaqen punonjësit e policisë dhe forcat RENEA që kryejnë kontrolle në ambiente të ndryshme si dhe momenti i shoqërimit të dy prej personave të arrestuar në kuadër të këtij operacioni.

Policia thekson ndër të tjera:“Operacioni policor i koduar “Golden bullet” u zhvillua për goditjen e grupeve kriminale që vepronin në fushën e krimeve të rënda ndaj personit, në kuadër të të cilit, deri tani, janë ekzekutuar 18 masa sigurie dhe janë sekuestruar 3 armë zjarri (konkretisht 2 kallashnikovë dhe 1 pistoletë), 2 antiplumb si ato që përdor Policia e Shtetit, municion luftarak, rreth 17 mijë euro, aparate celulare, fatura bankare, automjete dhe sende të tjera të përfituara nga veprimtaria kriminale. Operacioni është në vijim”.

 

Pas