Aktualitet

Objektivat për mandatin 3, Rama mbledh grupin e ri e të vjetër parlamentar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 27/08/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama, do të mbledhë sot grupin e vjetër parlamentar dhe atë që u zgjodh pas zgjedhjeve të 25 prillit. Sipas news 24 mbledhja do të nisë në orën 19:00. Takimi ka ne fokus te tij bilancin për qeverisjen e kaluar dhe objektivat për qeverinë e re.

Kjo mbledhje vjen pasi dy ditë më parë, kreu i qeverisë njoftoi se javën që vjen do të prezantojë qeverinë e ardhshme.

Partia Socialiste arriti të marrë 74 mandate në zgjedhjet e 25 prillit, duke fituar kështu shumicën qeverisëse./Opinion.al

Pas