Aktualitet

“O Lulzim o legen prite Salën se po vjen”, protestuesit plasin në sharje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:29 - 20/12/21 |
Opi Nion

Protestuesit janë nisur në drejtim të Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, ndërsa kanë lëshuar edhe sharje e thirrje kundër kreut të PD, Lulzim Basha.

Disa prej thirrjeve të tyre ishin; “Basha ik, Rama ik!”, “O Lulzim o legen prite Salën se po vjen”.

Në këto momente ish-kryeministri Sali Berisha po prin protestuesit në drejtim të Kryeministrisë, ku pritet edhe shartimi i saj.

Kjo protestë u thirr të shtunën nga Berisha kundër aferës së incerneratorëve dhe vizitës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç në Shqipëri, në kuadër të nismës “Open Balkan”./Opinion.al

Pas