-U tha në Opinion

Nutricionistja tregon përse një gotë verë e kuqe i bën mirë shëndetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:29 - 05/01/21 |
Opi Nion

Mbrëmjen e së martës në emisionin “Opinion” është folur mbi regjimin ushqimor dhe kujdesin për veten, veçanërisht pas festave. Duke folur edhe për alkoolin dhe efektet e tij, nutricionistja Diola Dosti tha se një gotë e verë e kuqe ka ndikim pozitiv në organizëm, sepse përmban molekulën e jetëgjatësisë.

“Një gotë verë e kuqe të bën mirë sepse përmban resveratrol. Resveratroli është  molekula e jetëgjatësisë”, u shpreh nutricionistja.

Pas