Aktualitet

Nuk vendosën maskë, Policia gjobit 352 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:31 - 17/12/20 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka njoftuar se në 24 orët e fundit ka gjobitur 352 persona që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.

Po ashtu, është gjobitur me 1.000.000 lekë dhe një lokal në të cilin ushtronte aktivitetin në kundërshtim me protokollet e sigurisë.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 5 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë. / Opinion.al

Pas