Aktualitet

Nuk mori mandat, Bushati: Ndjesë, punova për objektivin e partisë por…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:09 - 30/04/21 |
Opi Nion

Ervin Bushati është një nga kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste që edhe pse ndodhej në pozicion të sigurt në listë nuk ka mundur të sigurojë një mandat në legjislaturën e Kuvendit të ardhshëm.

Ai ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social facebook për këtë fakt ku shkruan se ka punuar fort për objektivin e Partisë Socialiste.

Teksa falenderon mbështetësit mbështetësit ai kërkon ndjesë për këtë rezultat, por thekson se më e rëndësishme dhe më e bukur është fitorja e Partisë Socialiste.

“𝐓𝐄̈ 𝐏𝐔𝐍𝐎𝐉𝐌𝐄̈ 𝐏𝐄̈𝐑 𝐏𝐒

Unë si qytetar i Tiranës, i pari i kryesisë së PS Tiranës, punova fort për objektivin e Partisë Socialiste: pastër, drejtë dhe suksesshëm.

PS Tiranë mori një numër rekord votash: +19,042 më shumë se në vitin 2017, falë përpjekjes sonë të përbashkët në këto dy vite bashkë.

Në cilësinë e Kryetarit të PS Tiranë ndieja se kisha përgjegjësinë për të gjithë përfaqësuesit e Partisë Socialiste Tiranë dhe u sigurova që energjia jonë të shkonte për të mirën e madhe: #PS12🌹

Falenderoj mbështetësit e mi për të gjithë energjinë dhe qytetarinë e treguar dhe ndjesë, po perseri për mbështetësit e mi, edhe si i pari socialist i Tiranës, për pritshmëritë individuale: me e rëndësishme dhe më e bukur është 𝐅𝐈𝐓𝐎𝐑𝐉𝐀 𝐄 𝐌𝐀𝐃𝐇𝐄 𝐄 𝐏𝐒! 🙏🏻

Tani na pret një punë edhe më e madhe!!!

Kryetari i PS Tiranë, 𝐄𝐫𝐯𝐢𝐧 𝐁𝐮𝐬𝐡𝐚𝐭𝐢”, shkruan ai./Opinion.al

Pas