Aktualitet

Nuk kishin vendosur maskën/ Gjobiten 619 qytetarë, shoqërohen 6 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:09 - 10/11/20 |
Opi Nion

Policia e Shtetit vijon kontrollet për zbatimin e masave anticovid. Në 24 orët e fundit autoritetet njoftojnë se janë ndëshkuar me gjobë 619 qytetarë, të cilët janë konstatuar pa maskat mbrojtëse.

Po në 24 orët e fundit, uniformat blu informojnë se janë shoqëruar në komisariat, 6 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit apo nuk e kanë pasur atë me vete, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me gjobë 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Policia e Shtetit bën thirrje për mbajtjen e maskave në publik dhe zbatimin e protokolleve të sigurisë nga ana e pronarëve të lokaleve./ Opinion.al

Pas