Life Style

Njihuni me shenjat me xheloze të zodiakut


               Publikuar në : 18:18 - 10/07/19 |
el ida

Akrepi

Një Akrep është në gjendje të instalojë pajisje përgjuese, të punësojë detektiv privat apo dhe të shndërrohet vetë në një Sherlock Holmes kur bëhet fjalë për kontrollin e partnerit. Për personat e kësaj shenje xhelozia mund të arrijë deri në atë pikë sa të shndërrohet në një sëmundje të vërtetë që mund të vërë në rrezik të ardhmen e jetës në çift. Edhe pse Akrepi mund të premtojë që kjo ishte hera e fundit dhe nuk ka ndërmend ta përsërisë më, sërish bie në grackën e vetes. Flisni seriozisht me ta dhe shpjegojuni se kjo është një sjellje vetë shkatërruese.

Dashi

Dashi është shenja e dytë më xheloze e horoskopit, sado që partneri përpiqet t’i japë besim dhe siguri ai gjen gjithmonë një motiv për të rrëmuar në gjërat e tij dhe për ta bërë lidhjes mbytëse dhe monotone. Xhelozia është shpeshherë motiv i zënkave tuaja kryesore.

Demi

Nuk mund të mungonte në këtë listë as Demi, shenja e cila investon shumë në një marrëdhënie dashurore mirëpo përveç dashurisë, ofron gjithashtu skena xhelozie. Duke qenë se është një shenjë me imagjinatë të zhvilluar, nuk është aspak habi që të mendojë skenarë nga më të ndryshmit.

Peshorja

Në vendin e katërt renditet Peshorja. Në përgjithësi partnerët që i përkasin kësaj shenje nuk kanë besim tek vetja, kjo është edhe arsyeja pse sulmojnë partnerët.

Luani

Edhe pse në shumicën e rasteve preferojnë të mos e pranojnë që janë xhelozë, thellë brenda tyre edhe Luani është një xheloz i pandreqshëm që do të bënte gjithçka për të ditur se ç’ndodh në mendjen e partnerit./Opinion.al

Pas