-Jetë dhe Stil

Njihuni me ‘eskortat’, ato paguhen deri 15 mijë USD/nata


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 19/11/15 |
b.f

Punonjëset e seksit (eskortat) nuk janë si prostitutat e rëndomta të rrugës dhe as nuk punojnë nëpër shtëpi publike, por janë vajza me të cilat duhet të lidhesh në telefon për të kaluar një natë me to. Ato fitojnë aq shumë sa dhe aksionerët më të pasur në Wall Street. Me teknologjinë e sotme, eksitojnë mijëra faqe internet ku mund të kontaktosh me këto vajza.

Ato duhet ta mbajnë sa më të fshehtë kur kalojnë natën me figura të njohura. Më poshtë janë disa prej këtyre vajzave dhe sa fitojnë ato në një natë.

1- Zahia Dehar: 1200 dollarë në një natë

Zahia Dehar

Ajo i ngjan një kukulle barbi. Kur sheh fotot e saj, është e qartë se ka qenë një adhuruese e barbit. Disa foto të saj duken surreale. Paga e saj është 32 mijë dollar në muaj. Zahia njihet për skandalin me lojtarët francezë Frank Ribery e Karim Benzema.

2- Loredana Jolie: 2000 dollarë në një natë

8- Loredana Jolie

Nga foto mund ta shikoni qartë se si Loredana i shpenzon paratë e saj. Në foto të tjera, duken buzët e saj të fryra. Mbase këto ekzagjerime e bëjnë atë një femër më joshëse. Ka zëra të një lidhje të mundshme të saj me lojtarin e golfit TigerWoods. Loredana pretendon se njëherë ajo është paguar 15 mijë dollarë nga një burrë me të cilin kaloi natën.

3- Just Kassandra: 3000 dollarë në një natë

7. Just Kassandra

Just Kassandra nuk shkon asnjëherë me klientë që nuk i pëlqejnë. Ajo në fillim duhet t’i takojë ata personalisht. Asaj i pëlqen shumë të udhëtojë, prandaj tërhiqet nga meshkuj aventurierë e të pasur. Në faqen e saj zyrtare ajo duket si një femër klasike, të cilën meshkujt e pëlqejnë shumë.

 4- Ashley Dupre (Kristen): 4300 dollarë në një natë

6. Ashley Dupre

Guvernatori Eliot Spitzer, pati një histori me një nga vajzat e klubit Emporer, Kristen, me të cilën shpenzoi 15 mijë dollarë në një peridhë 6 mujore. Por dëshira e tij për të kaluar natë me këto vajza u kthye në obsession, duke bërë që ai të paguante edhe 80 mijë dollarë të tjera. Më vonë ai humbi karrierën e tij dhe bashkëshorten.

5- Maya Blue: 4500 dollarë në një natë

Faqja online e Maya Blue është e mbushur me foto të shumta dhe shërbimet që ofron. Nëpër forumet në internet, meshkujt flasin kudo për të. Ka arritur të jetë në krye në profesionin e saj. Udhëtimet e saj janë të pafundme.

6- Ava Xian: 6500 dollarë në një natë

 

Në fillim ajo nuk ishte një punonjëse seksi, por viktime e disa ngjarjeve të trishtuara kur iu sëmur i ati. Operacioni në zemër i tij nuk mund të përballohej nga familja. Kështu Ava vendosi të bënte shumë para në një kohë të shkurtër. Më parë ajo punonte sa për të bërë 45 mijë dollarë në javë, për të bërë para mjaftueshëm për operacionin e babait të saj.

7- Natalie McLenna: 16 000 dollarë në një natë

3. Natalie McLenna

Natalie njihej si punonjësja numër 1 e seksit në Nju Jork. Më vonë ajo botoi një libër nga i cili nuk arriti të nxirrte aq fitime sa me profesionin e parë. Ka qenë shpesh nëpër kopertina revistash. Natalie kishte gjobën më të lartë në qytet, 2 000 dollarë ora. /Mapo/

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas