Bota

Një vajzë 12-vjeçare vritet me thikë në Liverpul, arrestohen 4 adoleshentë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:30 - 26/11/21 |
Opi Nion

Një vajzë 12-vjeçare është vrarë pas një sulmi në qendër të qytetit të Liverpool-it.

Një hetim për vrasje ka nisur pas vdekjes së Ava White. Ajo u vra kur doli me miqtë të enjten në mbrëmje.

Katër meshkuj, një 13, dy 14 dhe një 15 vjeç, janë arrestuar nën dyshimin për vrasje.

Policia është njoftuar rreth orës 20:39, kur është informuar për një sulm.

Pasi kanë mbërritur, ata panë Ava-n të rrëzuar në tokë dhe një qytetarë që po jepte ndihëm e parë.

12-vjeçarja mori edhe ndihmë nga mjekët pasi u dërgua në spital, por vdiq pak më vonë./Opinion.al

Pas