Aktualitet

Kurti: Ka pasur vonesa në zbatimin e marrëveshjeve me Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:36 - 26/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është shprehur se ka pasur një ngërç në realizimin e marrëveshjeve mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama pas mbledhjes së dy qeverive, Kurti tha se ngërçi në realizimin e marrëveshjeve nuk duhet të dekurajojë qeveritë, por të punojnë më tepër të zbatimin e tyre.

 ‘Së pari nuk e vej në dyshim që edhe pararendësit e mi e kanë qenë të kënaqur në mbledhjet që janë mbajtur. Jam evidente që kanë pasur ngecje. Por ngecjet na entuziazmojnë e na shtojnë zellin për të punuar. Unë besoj që kjo mbledhje është sigurisht mbledhja e 7, por në të njëjtën kohë është me një koordinator të përbashkët, e besojmë se ai ka meritat për zbatimin e dakordësimeve tona. Do kërkoj që stafi të jetë më aktiv edhe në fushën virtuale sociale, por edhe në punën aktive reale. Nuk Unë jam shumë optimist për çfarë do të bëjmë këtë vit, vitin e ardhshëm do të shihet interesat e vullneti i qytetarëve është shndërruar në përgjegjësi. Do kemi kritika për më shumë punë, por jo pesimizëm për dështimet.’- tha Kurti.

Pas