Aktualitet

“Një pjesë e atyre në Parlament janë të rrjedhur”/ Açka-Muzhaqit: Ji më mediatike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:00 - 16/05/22 |
Opi Nion

Një këshillë e kryetares së Komisionit për Edukimin dhe mjeteve për Informimin Publik, Flutura Açka, gjatë seancës dëgjimore me Ministren Bora Muzhaqi, ka shkaktuar të qeshura në sallë.

Açka iu drejtua Muzhaqit duke i thënë që të jetë më mediatike, dhe të mos lejojë që territorin t’ia marrë politika.

Më tej Açka tha se “një pjesë e madhe deputetëve në Parlament janë të rrjedhur” dhe i kërkoi ministres Muzhaqi që të “marri territorin që u takon”.

Teksa deputetja bëri këtë deklarataë, në Komision nisën të qeshurat.

Flutura Açka: Thonë që nuk jeni shumë mediatike, në fakt quajeni si vërejtje të bukur nga ana e këtij Komisioni: Duhet të jeni mediatike sepse ju përfaqësoni Shqipërinë nesër, kemi nevojë ta shohim Shqipërinë nesër me sytë tanë, jo të vdekura. Ta shohim sot, kështu që duhet të jeni mediatike për ta, mos i lini radhë t’ju marrë territorin politika, ku një pjesë e madhe e jona aty në Parlament duam s’duam ne, janë të rrjedhur fare dhe s’duhet të dalin fare në asnjë lloj ekrani. Bëjeni detyrën tuaj mediatike.

Petro Koçi: Nuk e ka për ndonjë këtu në Komision, j.

Flutura Açka: Atë e vendos… nuk e di, mund të filloj edhe tek unë. Kështu që nuk e përjashtova as veten në këtë pikë (qeshin) Por që në sytë e mi ne i kemi marrë territor të rinjve, kështu që merrni territorin që ju takon ju.

Pas