Aktualitet

Kryemadhi: Pronarët e Inceneratorëve, po shpresojnë se do fitojnë azil në Austri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:36 - 16/05/22 |
Opi Nion

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka vijuar denoncimet lidhur me aferën e Inceneratorëve.

Kryemadhi ka publikuar në profilin e saj në Facebook një foto që thotë se tregon se në vendin ku është inceneratori i Tiranës, është ngritur një serë.

Sipas kryetares së LSI , pronarët e inceneratorëve, që po rrojnë me shpresën se do t’i shpëtojnë drejtësisë, duke fituar azil në Vjenë të Austrisë”.

“Me këtë foto të serave mbi inceneratorin e Tiranës, financuar nga fondet e BE, po përshëndes grupin e Vjenës dhe pronarët e inceneratorëve, që po rrojnë me shpresën se do t’i shpëtojnë drejtësisë, duke fituar azil në Vjenë të Austrisë. Tik-Tak, ora po afron. P.S: Kryeministri që ulëret për evazionin fiskal, le të merret me evazionin fiskal të inceneratorit të Tiranës, ku firma me dy punojës kanë faturuar tek firmat e skemës së koncesionit korruptiv vlera deri në 9 milion dollarë. Të shohi KM krimin shtetëror të kolegëve dhe miqve të tij, pastaj të merret me rrogat minimale të qytetarëve shqiptarëve”-shkruan Kryemadhi./Opinion.al

 

Pas