Bota

Një makinë përplas portën e zyrës së Merkel, dy mesazhe për kancelaren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 25/11/20 |
Al Do

Një makinë u përplas në portën e zyrës së Kancelares gjermane Angela Merkel në Berlin, raporton Reuters.

Fotografitë nga vendi i ngjarjes treguan policinë duke inspektuar një makinë me mbishkrimin “Ndaloni politikat e globalizimit” të shkruar me të bardhë në anën e saj të djathtë.

Fotografitë në mediat sociale treguan fjalët “Ju vrasës të mallkuar të fëmijëve dhe të moshuarve” të shkruara në anën tjetër të makinës.

Nuk ka raporte të menjëhershme të viktimave. Dhjetëra policë dhe një makinë zjarrfikëse ishin në vendin e ngjarjes.

Merkel ishte planifikuar të mbante një video konferencë të kryeministrave të shteteve gjermane në mëngjes, në të cilën do të diskutohej një shtrirja e bllokimit të koronavirusit dhe hapat e mëtejshëm për të luftuar pandeminë./ Opinion.al

Pas