Kronikë

Një javë punë/ Policia arreston 28 drejtues mjetesh, pezullon 82 leje drejtimiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:55 - 06/06/22 |
Opi Nion

Gjatë një jave Policia Rrugore në Tiranë ka arrestuar 28 persona për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugore.

Janë ndëshkuar me masë administrative 999 drejtues mjetesh, për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit.

507 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të rripit të sigurimit.

Për parakalime të gabuara, manovra të rrezikshme në rrugë, shpejtësi mbi normën e lejuar dhe shkelje të tjera të ndryshme, janë ndëshkuar 1679 drejtues mjetesh.

Janë pezulluar 82 leje drejtimi për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit apo në gjendje të dehur, si dhe për shpejtësi tej normave të lejuara.

Janë vendosur 648 masa administrative, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse nga drejtuesit e motomjeteve.

Janë hequr 4 palë targa të çregjistruara apo që u kishte përfunduar afati i përdorimit në shtetin e origjinës./ Opinion.al

 

 

Pas