Kronikë

Një i vrarë dhe një i plagosur me thikë në Elbasan, arrestohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:03 - 05/11/21 |
Opi Nion

Është arrestuar autori i ngjarjes së rëndë në Elbasan, ku pas sulmit me thikë ndaj dy vëllezërve njëri prej tyre ndërroi jetë, ndërsa tjetri ndodhet në gjendje të rëndë.

Autori raportohet se është një i ri 24-vjeç, i cili sikur mësohet e ka pranur krimin para uniformave blu.

Ngjarja e rëndë dyshohet se erdhi pas një konflikti për motive të dobëta mes dy vëllezërve dhe disa personave të tjerë. Florenc Kovaci 28 vjeç ndërroi jetë, ndërsa vëllai i tij i vogël 19-vjeçari Mikel Kovaçi ka mbetur i plagosur./Opinion.al

Pas