Aktualitet

Shpërthimi me lëndë plasëse në mjetin “Range Rover”, në pronësi të një gruaje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:41 - 05/11/21 |
Opi Nion

Një mjet tip “Range Rover” ka shpërthyer rreth orës 23:00 në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë, pranë kryqëzimit me “Rrugën e Kosovarëve”. Mjeti ka qenë i parkuar përpara një “Fast Food-i” dhe raportohet se shërthimi është shkaktuar nga një sasi eksplozivi e vendosur në pjesën e përparme .

Policia, zjarrfikësja dhe ambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa mësohet se nuk ka persona të lënduar.

“Rreth orës 23:05, tek Komuna  e Parisit, dyshohet se në mjetin e parkuar në pronësi të shtetases R. K, ka plasur një sasi e vogël lënde plasëse, ku ka vetëm dëme materiale”, njofton Policia.

 

Pas