Te Fundit

Nishani në “Opinion”: Qeveria po më përgjonBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:33 - 17/09/15 |
b.f

TIRANË- “Individë brenda institucioneve shtetërore janë investuar për të hetuar jetën private të Presidentit të Republikës”. Kjo është deklarata ‘bombë’ e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani bërë në emisionin Opinion të gazetarit Blendi Fevziu.

Mbrëmjen e së mërkurës, Nishani ishte në studion e ‘Opinion’ në Tv Klan ku u përgjigj për çështjet e nxehta politike të këtij shtatori.  Për herë të parë nga kjo studio ai la të kuptohet se Qeveria është angazhuar në një veprim të paligjshëm, dukë përgjuar jetën e tij private. Janë persona nga zyrat e shtetit, përgjuesit, tha Nishani.  “Ka dëshmi dhe prova se punonjës të institucioneve shtetërore po hetojnë jetën time private në mënyrë të paligjshme”, u shpreh kreu i shtetit.

Nishani bëri të ditur se do t’ua paraqesë organeve të drejtësisë provat që disponon. “Këta individë që janë përfshirë në këtë çështje kanë bërë një gabim fatal”, tha Nishani.

Nëse kjo do të vërtetohet do të përbënte skandalin më të madh ku është përshfirë një qeveri e viteve te pluralizmit e demokracisë.

 

11125816_10153215495747198_2560044746127665602_o

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas