Aktualitet

Nis votimi për zgjedhjen e kryesisë në Këshillin Kombëtar të PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 28/05/22 |
Opi Nion

Ka nisur votimi për zgjedhjen e kryesisë së re në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD-së. Nga 47 kandidatë që janë në fletën e votimit do të zgjidhen 20 anëtarë.

Kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka bëri me dije se të gjithë anëtarët do të zgjedhin jo më shumë se 6 zonja dhe jo më shumë se 14 meshkuj, pra në total 20.

Në përfundim të votimit, numërimi i votave do të bëhet elektronikisht.

Pas