Kryesore

Nis heqja e logove të PD nga xhamat përballë selisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:05 - 26/03/22 |
Opi Nion

Pasi Gjykata regjistroi Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit, në Partinë Demokratike ka nisur heqja e logove të partisë të vendosura dy ditë para mbajtjes së protestës së 8 janarit.

Xhamat kryesor u mbuluan me logot e PD, ndërsa brenda Lulzim Basha urdhëroi fortifikimin e dyerve si mas mbrojtëse ndaj protestuesve.

Por, pas vendimit të Gjykatës, Komisioni i Rithemelimit ka deklaruar se do të nis menjëherë heqjen e logove nga xhamat përball selisë si dhe fortifikimin e dyerve, për të dhënë mesazhin e hapjes së partisë.

Për të hequr dyert e blinduara do të nevojiten ekspert, gjë e cila do të kërkojë kohë deri në përfundimin e plotë të heqjes së fortifikimeve.

Pas