Bota

Sulmet në Ukrainë, Rusia godet Lvivin me 3 raketa


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:44 - 26/03/22 |
Opi Nion

Tre raketa janë lëshuar nga ushtria ruse në Lviv, qytet perëndimor i Ukrainës. Sipas informacioneve, si pasojë e sulmit kanë mbetur të lënduar të paktën 5 persona.

Një zëdhënës i administratës ushtarake të rajonit Lviv tha: “Pati tre shpërthime të fuqishme pranë Lviv në anën e Kryvchytsy-t, tani janë ndezur sirenat, kështu që ruani qetësinë dhe futuni nëpër streha.”

Duket se një nga shënjestrat mund të ketë qenë një rafineri nafte rreth një milje në lindje të qendrës së qytetit të Lviv.

Pas