Aktualitet

Nis festa e fitores, Rama: Rekord historik i PS, fitorja më e vështirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:20 - 27/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama nga sheshi “Skënderbe” ka mbajtur fjalimin e fitores.

Në një festë modeste, e cila ndryshe nga koha kur zhvilloheshin takimet elektorale, nuk kishte distancim apo masa nga COVID-19 duket se Rama u prit me brohoritje dhe duartrokitje.

“Kjo është fitorja më e madhe dhe më e vështurë. Me gjithë numrin marramendës së fletëve të pavlefshme të cilët kanë zgjedhur 12 por kanë gabuar me preferencën, ne e kemi thyer rekordin tonë. Ky është rekordi historik me një shpirt gare që nuk ka të dytë në këtë vend. Urime, urime urime me gjithë shpirt dhe përqafim të madha.

Të gjithëve ju këtu dhe kudo, unë jam sot krenarë për të gjithë ju që u angazhuar si patronazhit, koordinator që u angazhuat në këtë fushatë në skuadrën tonë, kampione ne fuqi, kampione përsëri.

Më shumë se asnjhëerë jam krenar për shqiptarët që kaluan një provë të madhe karakteri në këtë moment kaq sfidues për Shqipërin. Shqipria votoj, vendosi, fitoj. Fitoj karakteri dhe besimi ynë se ky vend bëhet dhe se është misioni ynë ta bëjmë këtë vend.

Fitoj pakënaqësia jonë për problemet e këtij vendi.

Fitoj durimi ynë dhe gatishmëria jonë për të derdhur djersë më shumë se gjithë të tjerët bashkë. Gëzuar fitoren sepse është e gjitha e juaja. Por mos e harroni kurrë asnjëherë më tutje se kjo fitore duhet merituar në cdo ditë të 4 viteve që kemi para. Një fitore e madhe dhe e bukur që ta bëjmë natën ditë dhe me punë të palodhur për shqiptarët.

Kjo është fitorja ime e parë në mungesën e dikujt që më ka ndenjur pranë dhe më ka ndjekur si hije e dashurinë pa kushte, dikush që më mungon tmerrësisht sot mes jush dhe që shpresoj që po më ndjek nga atje lartë, nëna ime Aneta.

Uroj që ajo të jetë krenare për mua dhe mirënjohëse për ju të gjithë.”-tha Rama .

Pas