Aktualitet

“Fitorja e parë me mungesën e dikujt”, Rama:Uroj të jetë krenare për mua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:34 - 27/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur ditën e sotme fjalimin e fitores së zgjedhjeve të 25 prillit.

Ndër të tjera në fillim të fjalës së tij Rama ka kujtuar edhe nënën e ndjerë teksa është shprehur se kjo është një fitore e madhe por në mungesë të dikujt të rëndësishëm.

Kjo është fitorja ime e parë me mungesën e dikujt, që më ka ndenjur pranë, më ka ndenjur si hije dhe me përkujdesje e paepur. Dikush që më mungon tmerrësisht mes jush. Shpresoj se tani po më sheh nga atje lart, nëna ime Aneta.

Uroj që ajo të jetë krenare për mua dhe mirënjohëse për ju të gjithë që për kaq shumë vite nuk u lëkundet, më ndoqët po u lodhur dhe sot sëbashku me shumicën dërrmuese të shqiptarëve më dhatë mundësi që t’ju udhëheq drejt majës ku do të ngjitemi.”, tha Rama.

Pas