Sociale

Ngrihen pikat e përbashkëta të kontrollit kufitar me Maqedoninë e Veriut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:59 - 17/07/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë ngritur pika të përbashkëta të kontrollit kufitar, të mbështetura nga USAID. Në një postim në Tuiter të koordinatores së USAID, shpërndarë nga Ambasadorja Amerikane Kim, thuhet se ky është një hap që sjell më shumë mundësi bashkëpunimi dhe i ndihmon të dyja vendet në rrugën drejt BE-së./Opinion.al

Pas