Aktualitet

Ngjarja në Komisariatin e Kavajës, deputeti: 31-vjeçari vdiq nga dhuna e policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:17 - 04/05/22 |
Opi Nion

Deputeti i PD, Dashnor Sula ka reaguar lidhur me vdekjen e 31-vjeçarit Ilvi Meta, i cili dyshohet se u vetvarë në ambientet e Komisariatit të Kavajës.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, deputeti demokrat hedh akuza të në drejtim të policisë, pasi sipas tij i riu nuk është vetëvarur, por ka ndërruar jetë pas dhunës të policisë.

Sula i ka bërë thirrje prokurorisë që të nisë menjëherë hetimet ndaj kësaj ngjarjeje mjaft të rëndë

Postimi i Sulës:

Kavaja u trondit pasditen e sotme nga një ngjarje e rëndë ku sipas raportimeve të para një 28 vjeçar me inicialet I.S ka ndërruar jetë në ambientet e Komisariatit të Policisë së Kavajës.

Burimet më konfirmojnë se i riu nuk ka vrarë veten por ai ka ndërruar jetë si pasojë e dhunës barbare që kanë ushtruar punonjësit e policisë.

I bëj thirrje Prokurorisë që të zbardhin ngjarjen me profesionalizëm dhe pa lejuar manipulimin e provave. Opozita po ndjek me vëmendje ngjarjen dhe inkurajojmë organin e akuzës që të bëjnë punën në mënyrë të pavarur.

Pas