Kronikë

Ngjarja në Elbasan/ Elton Kilës i djegin servisin tre ditë pasi u arrestua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:07 - 23/10/18 |
b.f

Një servis është djegur gjatë natës në Elbasan. Burimet thanë se është pronë e e 37 vjeçarit Elton (Kastriot) Kila, i cili u arrestua nga Policia e Elbasanit si pjesë e një organizate të rrezikshme kriminale të specializuar në trafikimin e lëndëve narkotike.

Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen “Skënderbej”. Flakët e zjarrit kanë përfshirë servisin që sherbente dhe si pikë-shitje e automjeteve. Nuk pati dëme në njerëz, por dëmet materiale janë të konsiderueshme pasi janë djegur disa automjete.

Në vendngjarje shkuan shërbimet e policisë dhe zjarrëfikëset të cilat kanë bërë të mundur lokalizimin dhe fikjen e flakëve. Ende nuk dihen shkaqet por pista kryesore e hetimit është zjarrvënia e qëllimshme. Pronari i servisit u kap më 18 tetor nga policia e Elbasanit dhe u ekstradua për në Itali pasi Prokuroria e Pescarës kishte lëshuar urdhrin e ndalimit ndërkombëtar, për kryerjen e veprave penale “Organizata kriminale”, “Trafikim i narkotikëve”, “Mashtrim” dhe “Kallzim i rremë”.

Kush është Elton (Kastriot) Kila, fotot me Ferrari dhe Lamborghini

Pas