Sport

Nga yll i NBA në lypës, historia e basketbollistit që droga i “mori” gjithçka


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 14/06/22 |
Opi Nion

Një video është shfaqur së fundmi në rrjetet sociale dhe u bë menjëherë virale, pasi tregonte një ish-yll të basketbollit, që tashmë ka përfunduar në rrugë si lypës.

Në filmimin e bërë nga një kalimtar në një rrugë në Virginia, tregohet ish-lojtari i NBA, Delonte West, i cili 10 vite më parë ishte idhulli i shumë ndjekësve të basketbollit, ndërsa luante përkrah LeBron James te Cleveland Cavaliers.

Problemet me drogën dhe pasojat e saj në shëndetin mendor, duket se janë problemet e degradimit të West, i cili disa muaj më parë ishte shprehur se do të rikthehej në ligën 3×3, ku grumbullohen ish-lojtarët e NBA, ndërsa tani kërkon lëmoshë.

Pas