Aktualitet

Nga e hëna, mësimi pa turne dhe me kohëzgjatje normale të orëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:22 - 01/10/21 |
Opi Nion

Duke filluar nga dita e hënë e javës së ardhshme, në të gjitha shkollat e vendit, do të zhvillohet mësim normal, pa turne dhe me kohëzgjatje normale të orëve mësimore.

Lajmi është dhënë nga ministrja e Shëndetësisë, Evis Kushi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Ndërkohë, ministrja iu bën thirrje për ruajtjen e masave anti-COVID, vazhdimi i procesit të vaksinimit, mbajtja e maskave, dezinfektimi i mjediseve, ruajtja e higjienës në mënyrë që mos rikthehet skenarit të mësimit me turne.

Pas