Aktualitet

Nga Artan Fuga / Hajde Shqypni hajde.Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:12 - 30/04/16 |
b.f

Stadiume shartuar me pallate.
Por dhe qytetarë që duan të futen në mbledhje ministrish si në kafe.
Shqypni me halle.
Gjithsekush ka estetikën e vet dhe krahasohet lundra me Londrën, bostani me Bostonin, Rrogozhina me Romën.
Herë tjetër mbledhjet e KKRT MRBSHT LSGUVZSH t’i bëjnë në stadiume me nga tre milionë vetë. Të bëhen si pazari i Korçës…
Kurse për aleancën shtet – pasanika të pasuruar nga shteti edhe kur ndërtojmë ta zëmë stalla lopësh, afër tyre të ngreme edhe ndonjë pompë karburanti thjesht për të dorovit biznesin.
E bukura Shqypni. E mencura Shqypni.
Jemi që jemi në kafe a nuk ngjitemi ca për muhabet lart në qeveri !!!
Se atje po lind një estetikë e re që bashkon stadiumin me pazarin, lulishten me betonin, bunkerin me teatrin.
Lesh arapi.
Nuk kuptohet nëse burokracia prodhon rezistencë apo rezistenca legjitimon burokracinë.
Punët e shtetit u bëkan nëpër hotele.
Kurse opozicioni qytetar të përmblidhet: Më lër të kaloj të them atje lart diçka që nuk them dot këtu poshtë.
Pse nuk bëjnë mbledhje të KRMTSH në kat të dytë dhe një mbledhje e RKKPLMPNPQSSHRT në kat të parë, të dyja me transmetime live!
Deqi e merr vesh moj Shqypni blogjesh anonime paguar me lekë korrupsioni.
Pse biznesit i del me leverdi të ndërtojë një kulle mbi çati stadiumi kurse investimit publik po e njëjta kullë i del me humbje.
Hajde ekonomi hajde.
Neser do te shkojme pa ftuar ne dasma….

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas