Aktualitet

Nesër protesta kundër rritjes së çmimeve/Fortifikohen dyert e Kryeministrisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:46 - 11/03/22 |
Opi Nion

Ditën e nesërme është paralajmëruar protesta e madhe kundër rritjes së çmimeve. Ndërsa në Kryeministri kanë nisur përgatitjet, duke fortifikuar dyert kryesore me metalikë.

Siç mund të shihni edhe në pamjet e mëposhtme, në hyrjet e Kryeministrisë po kryen punime për të fortifikuar dyert.

Kujtojmë se fortifikime të tilla bëhen vetëm në rastet e zhvillimit të protestave.

Ditën e nesërme protesta pritet të filloj në orën 11:00 në sheshin “Skenderbej” dhe me pas protestuesit do të marshojnë në drejtim të Kryeministrisë./Opinion.al

Pas